Aplinkosauga

„Hyundai“ tikslas yra žalia ir švari gamta, ir šio tikslo bendrovė siekia jau daugelį metų. Taupydama žemės išteklius, saugodama gamtą ir neleisdama kauptis atliekoms, „Hyundai Motor Company“ visose savo gamyklose sumažino į atmosferą išmetamų teršalų kiekį ir įdiegė antrinio žaliavų panaudojimo procedūras. „Hyundai“ korporacija buvo viena iš pirmųjų automobilių gamintojų, įsipareigojusių naudoti tik vandens pagrindu pagamintus dažus ir nenaudoti gamyboje kenksmingų medžiagų (pavyzdžiui, kadmio). Visose „Hyundai“ gamyklose nutekamieji vandenys valomi taip efektingai, kad išvalytą vandenį galima gerti.

„Hyundai“ nuolat siekia automobilių ekonomiškumo ir žingsnis po žingsnio artėja prie automobilių, visiškai neteršiančių aplinkos ir naudojančių atsinaujinančius energijos šaltinius.
„Hyundai“ korporacija skyrė daug lėšų moksliniams tyrimams ir bandymams, ieškodami galimybių naudoti alternatyvius energijos šaltinius: elektrą, kuro elementus ir hibridines technologijas.

Tuo pačiu metu bendrovė stengiasi gaminti kuo lengvesnius automobilius, didindama variklių naudingo darbo koeficientą deginant degalus.
Naujos bendrovės technologijos padeda taupyti gamtos išteklius ir mažina automobilių poveikį gamtai.

netti_lehti2__

„Hyundai“ hibridinių automobilių kūrimo etapai

2018 Numatyta pagaminti 500 000 hibridinių automobilių iki 2018 m.

2015 metais „Hyundai“ pristato naują modelį IONIQ – to paties tipo kėbulas su trimis elektrinės transmisijos variantais: vien elektra varomas modelis, iš elektros tinklo įkraunamas hibridinis modelis ir standartinis hibridinis modelis.

2012 metais pradedama serijinė vandenilio kuro elementais varomų „Hyundai ix35 Fuel Cell“ automobilių gamyba.

2010 Numatyta pagaminti 30 000 hibridinių automobilių.

2009 Pradedama serijinė „Elantra” LPI (Liqufied Petroleum Injection – suskystintų naftos dujų įpurškimas) gamyba.

2005-2008 Valstybinėms Korėjos įmonėms perduota 1410 hibridinių automobilių „Accent“ HEV.

2004 Pradedamas gaminti „Getz“ HEV, bandomoji partija perduodama Korėjos vyriausybei.

2000 Pradedamas gaminti „Accent“ HEV, pagaminama bandomoji partija.

1995 Kūrimo pradžia

Kurdama ir gamindama automobilius, bendrovė įvertina galimybę juos perdirbti

„Hyundai“ automobiliai yra lengvai išardomi į sudedamąsias dalis, o visi jų komponentai paženklinti standartus atitinkančiomis žymomis rūšiavimui, kad juos būtų lengviau perdirbti ir dar kartą panaudoti žaliavas. Gaminant plastmasines detales ar kitus sudėtingus elementus, pirmenybė teikiama konstrukcijoms iš vienos medžiagos, kad vėliau, pasibaigus gaminio tarnavimo laikui, jį būtų galima lengviau perdirbti.

Tai leidžia nuolat didinti antrinį plieno, stiklo ir plastmasių panaudojimą gaminant automobilius. „Hyundai“ remiasi naujausiomis ekologinės politikos rekomendacijomis: ateityje automobilių gamyboje turi būti naudojama vis daugiau perdirbtų medžiagų, kiek įmanoma mažinant naujų žaliavų naudojimą gamybos procese, kartu mažinant ir gamybos atliekas.

Visų „Hyundai Motor Company“ gamyklų veikla atitinka Tarptautinės standartų organizacijos (ISO) standartų reikalavimus, tai patvirtina gamykloms išduotas ISO 14001 sertifikatas. Visos gamyklos nuolat siekia mažinti vandens sąnaudas, vis daugiau naudoti perdirbtų medžiagų, nebenaudoja medžiagų, turinčių chromo ir gyvsidabrio junginių.

Eksploatuoti netinkamų „Hyundai“

Eksploatuoti netinkamų „Hyundai“ M1 ir N1 kategorijų transporto priemonių savininkai gali atiduoti automobilius utilizavimui. Jeigu utilizuojama transporto priemonė turi visus pagrindinius agregatus ir mazgus, ši paslauga transporto savininkui nieko nekainuoja.

LR Atliekų tvarkymo įstatyme nustatyta, kad atliekų turėtojas privalo eksploatuoti netinkamas transporto priemones perduoti tvarkyti. Jis tai gali padaryti šiais būdais (pasirinktinai):

1) pristatyti į vieną iš eksploatuoti netinkamų transporto priemonių priėmimo vietų (Sąrašas) (http://autotvarkymas.lt/about-us/);

2) atiduoti jas transporto priemonių gamintojui ir (ar) importuotojui;

3) perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui (Sąrašas) (https://am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/atliekos/eksploatuoti-netinkamos-transporto-priemones).